top of page
Якорь 1
IMG-14b018b29aef7ce8c43cd544009b0a0b-V.j

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

ПРОПОНУЄМО ВАШІЙ УВАЗІ ІНСТРУКЦІЮ З ЕЛЕКТРОННОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ В ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД

ДЛЯ ВЛАШТУВАННЯ В ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВАМ НЕОБХІДНО СПОЧАТКУ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ,

А ПОТІМ ПРИНЕСТИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА ДОКУМЕНТИ

Оздоровлюємо дітей разом

Консультація для батьків "Загартування дітей влітку"

ОЗДОРОВЛЕННЯ ТА ЗАГАРТУВАННЯ ДІТЕЙ ВЛІТКУ
У будь-якому дитячому садочку насамперед дбають про те, щоб діти росли здоровими , веселими та бадьорими. Наш дошкільний навчальний заклад не є винятком.
Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров'я дитини. Діти та дорослі повинні розуміти цінність власного життя та здоров'я.
Оздоровлення дітей в літній період – складова частина роботи дошкільного закладу зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров'я дітей.
Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей, а саме:
•    Максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;
•    Відповідну вікові тривалість сну та інших видів відпочинку;
•    Достатню рухову активність


Цієї чудової пори неможливо сидіти в чотирьох стінах. Дитина прагне повітря, сонця, прохолоди, води, що освіжає в спеку. Їй хочеться якомога більше гуляти серед чудової природи й активно рухатися – бігати, стрибати, лазити. Влітку , власне, і починається знайомство дітей із землею, повітрям і водою. Вся навчальна робота цієї благодатної пори року проводиться з хлопчиками та дівчатками надворі. Батьки можуть дозволяти дітям ранкові пробіжки босоніж по травичці та веселе обливання водою – найкращий початок дня.
Теплої пори року одяг дитини має бут легкий і зручний. Найліпше з натуральних тканин, бо синтетичні тканини можуть викликати подразнення шкіри і , навіть, алергію. Панамка, кепка – обов'язковий атрибут літа. Найкраще мати головний убор з козирком, щоб сонце не сліпило очі.

 

 

Взуття має бути легке, в якому зручно бігати та стрибати. Найліпше – це сандалики, що мають упор для пальців і добре фіксуються на нозі ремінцем. Закриті туфлі на гумовій підошві, а тим паче кросівки з штучної шкіри, парять ноги, що для дитини дуже шкідливо ( в неї , навіть, може розвинутися ревматизм). «Шльопки» легко спадають з ніг, а якщо маля дуже рухливе, можуть стати причиною вивиху.
Пам'ятайте: на сонці дитині спершу можна перебувати 5 хвилин ( поступово тривалість перебування на сонці доводять до 15 хвилин). Найкраще малюкам засмагати у напівзатінку, що його створюють листя дерев та кущів.
Купатись з дитиною можна , коли температура води перевищить +20 С. Стежте , щоб дитя не пере охололо.
Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується раціон дітей за рахунок свіжих овочів, фрукті, зелені.
Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.


Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах.
Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем.
Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».
В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури.
Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м'язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення.
Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.

 

летл.jpg
FB_IMG_1605863500470.jpg

Організація освітньої роботи  Ясла-садка №98 Веселка

Комунальний дошкільний  навчальний заклад «Ясла-сад № 98 «Веселка» Маріупольської міської ради Донецької області» здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад України, Статуту закладу, Базового компонента дошкільної освіти, освітньої програми  для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений Старт», освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина».
           Контингент вихованців дитячого закладу представлений дітьми раннього 1,5 -3 років та дошкільного 4-6 років.
У дошкільному навчальному закладі встановлено 5-денний навчальний тиждень. Заклад працює з 6.00 до 18.00.

Функціонує  8 груп:
-    1 група для дітей ясельного віку
-    7 груп  інклюзивних
 В дошкільному закладі працює  1 логопедичний пункт.

       Освітній процес у комунальному  дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Веселка» будується на відповідному програмно-методичному забезпеченні та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними та парціальними  програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.
      У освітньому процесі закладу реалізується зміст інваріантної та варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти за комплексними та парціальними програмами.
    Зміст інваріантної складової забезпечується через чинну освітню програму для дітей від 2 до 7 років «Дитина», освітню програму «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку / [Н.В.Гавриш, Т.В.Панасюк, Т.О.Піроженко, О.С.Рогозянський, О.Ю.Хартман, А.С.Шевчук]
        Робота профільних груп та гуртка забезпечується змістом варіативної складової згідно наступних  парціальних програм   та технологій: програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку “Про себе треба знати, про себе треба дбати”(Л.В.Лохвицька.), технології індивідуально-диференційованого підходу до формування елементарних математичних уявлень дітей дошкільного віку Л.І.Зайцевої, програми художньо-естетичного розвитку дітей раннього та дошкільного віку “Радість творчості”( Р. М. Борщ, Д. В. Самойлик.), програми з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку "Афлатот".
        Освітня та корекційно-розвиткова робота логопедичного пункту для дітей з порушенням мовлення здійснюється згідно з вимогами освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», Програмно-методичного комплексу «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей п'ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення» Рібцун Ю.В.
       Освітня робота в інклюзивних групах здійснюється згідно з вимогами програми розвитку дитини дошкільного віку «Дитина», Програми розвитку дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку від 3 до 7 років «Віконечко» Сак Т.В. та ін., Комплексної програми розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» Скрипнік Т.В. та ін..
        З метою реалізації Базового компонента дошкільної освіти, вищезазначених освітніх програм та відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 року № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» у 2020-2021 навчальному році в закладі дошкільної освіти загальний обсяг тижневого навантаження за віковими групами становитиме:


        Навчальне навантаження: тривалість проведення занять – спеціально організованих форм освітнього процесу, що відповідають віковим можливостям вихованців згідно із санітарним законодавством.
Тривалість одного заняття:
у різновіковій:
- від 2 до 3 років – до 10 хвилин;
- від 3 до 4 років – не більше 15 хвилин;
- від 4 до 5 років – 20 хвилин;
у старшій групі – 25 хвилин.
       Максимально допустима кількість занять у першій половині дня у першій молодшій та різновіковій групах не перевищує двох, у старшій – трьох організованих навчальних занять. У середині та наприкінці занять, що потребують високого інтелектуального напруження чи статичної пози дітей, проводяться фізкультурні хвилинки.
Тривалість перерв між заняттями становить не менше 10 хвилин.


          Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, проводяться переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа). Такі заняття поєднуються та чергуються із заняттями з музичного виховання та фізкультури.
Реалізації освітньої програми сприяє проведення інтегрованих занять. Тривалість інтегрованого заняття може дещо збільшуватись за рахунок постійної зміни різних видів дитячої діяльності (на 5, 10, 15 хвилин відповідно в   різновіковій, старшій групах).

 

 

    Самостійною додатковою організаційною формою освітнього процесу в закладі дошкільної освіти є робота  профільних груп та гуртків за інтересами дітей. Її мета: задовольняти потреби й зацікавленості дитини до певного виду діяльності, розвивати її природні, загальні та спеціальні здібності; активізувати дитячу творчість, своєчасно виявляти обдарованість.
У 2020-2021 навчальному році організована робота наступних  профільних груп та гуртків: профільна група логіко-математичного напрямку, профільна група логіко-математичного напрямку, профільна група валеологічного напрямку, профільна група художньо-естетичного напрямку, гурток « Кроки в економіку».

 

         Протягом 2020-2021 року передбачається вивчення  та впровадження в освітньо-виховний процес наступних освітніх програм та технологій:
технологію індивідуально-диференційованого підходу до формування елементарних математичних уявлень дітей дошкільного віку Л.І.Зайцевої, програму з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку "Афлатот", парціальну  програму «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку» Н.Гавріш, О.Пометун, парціальну  програму  з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4-6-7 років « Вчимося жити разом» Т.О.Піроженко, О.Ю.Хартман.

 

 

           Згідно  Інструктивно-методичних рекомендацій МОН України «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році» (від 30.07.2020 № 1/9-411), Постанови МОЗ № 25 від 21.05.2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)», під  час карантину освітній процес з дітьми дошкільного віку  здійснюється дистанційно. Взаємодія   з педагогами під час карантину відбувається засобами дистанційних форм роботи: мобільних додатків (Viber, Mеssenger), з використанням ресурсів мережі Інтернет (Facebook, YouTube), проведенні онлайн – конференцій (Zoom). (Дистанційна роботу висвітлюється на сайті закладу, створено  групу в Viber сторінку закладу у Facebook для обміну інформацією, для проведення онлайн нарад при завідуючій, педагогічних рад, педагогічних годин, семінарів - практикуму  використовується програма  Zoom).
      Взаємодія з батьками під час дистанційного навчання містить  наступні форми роботи :
      - відео-заняття для дітей (з усіх розділів програми за освітніми лініями БКДО);
 - відео –консультації та поради щодо виховання та навчання дітей;
- електронні варіанти дидактичних, рухливих ігор;
- пам’ятки, брошурки, листівки, інформаційні буклети для батьків;
- презентації з виготовлення цікавих поробок.

 

 


 

Якорь 2

Пам'ятка для батьків, дитина яких уперше йде до дитячого садочка

1.Сформуйте у себе позитивнее ставлення до дитячого садочка, налаштуйте себе на        те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою,   вона отримає підготовку.

2.Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садочок у       присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне  ставлення до відвідування дитячого садочка.

3.Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.

4.Заздалегідь потурбуйтесь, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня дитячого садочка (ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).

5.Ознайомтесь з режимом харчування та меню дитячого садочка.

6.Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

7.Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

8.Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

9.Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку збирати, розбирати.

10.Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

11.Пограйтесь вдома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

12.Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватись з іншими дітьми.

13.Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини - привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

14.Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

15.Повідомте старшу медичну сестру, вихователів про стан здоров'я вашої дитини.

16.Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці,  1 рік 6 місяців,  1 рік 9 місяців,  2 роки,  2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

17.Дайте дитині до садочка улюблену іграшку.

18.Не залишайте дитину  надовго в перші дні відвідування дитячого садочка, їй потрібен час звикнути до нового оточення.

bottom of page