top of page
лето.png

Чим зайняти дітей на ігровому майданчику влітку

Провести літню прогулянку весело й урізноманітнити рухову діяльність дітей допоможуть ігри на асфальті. Їх легко створити й вони не потребують додаткового обладнання. Ще одна перевага таких ігор — грати в них зручно як одній дитині, так і групі дітей.
Намалюйте на асфальті різні види класиків, лабіринти, доріжки, сліди, геометричні фігури тощо. Запропонуйте дітям кілька варіантів, як грати в ту чи ту гру та нагадайте правила безпеки під час ігор на асфальті. Не обмежуйте фантазію дітей. Пропонуйте їм удосконалювати варіанти відомих ігор або вигадувати власні. Наприклад, запропонуйте старшим дошкільникам вигадати власний варіант гри у класики. Зокрема, уявити, яку форму матиме гра: будівлі, рослини, робота тощо. Відтак намалювати таку гру крейдою на асфальті та створити до неї правила. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скарби в пісочниці 

Неможливо уявити літню прогулянку в дитячому садку без ігор у пісочниці. Одна з улюблених справ дошкільників — ліпити з піску пасочки чипиріжкита зводити різні споруди. Діти створюють їх як за допомогою готових ігрових наборів, так і самостійно. Щоб доповнити таку гру та сприяти розвитку дрібної моторики дітей, запропонуйте їм прикрасити кожну споруду камінчиками, гілочками й іншими природними матеріалами. Звертайте увагу й на те, що після гри всі прикраси потрібно зібрати в окрему коробку, щоб пісок залишився чистим і з ним було приємно грати далі.
Для того щоб розвивати художні здібності дітей, влаштуйте конкурс малюнків на піску. Для цього підготуйте коробки розміром не менше альбомного аркуша та наповніть їх вологим піском. Запропонуйте дітям створити малюнок на певну тему за допомогою паличок різної товщини, доповнити його природними матеріалами. Відтак влаштуйте виставку. Дітям такі малюнки подобаються, адже їх легко змінювати й доповнювати.
Влаштуйте для старших дошкільників полювання на скарби. Напередодні прогулянки сховайте в пісочниці дрібні іграшки та декоративні камінці. Відтак повідомте дітям, що пісочниця перетворилася на острів скарбів, і запропонуйте їх відшукати за допомогою маленької лопати й ситечка для піску. Перемагає той, хто знайде більше предметів. Грати діти можуть як індивідуально, так і командами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Експерименти з повітрям і водою 

 В літню спеку рухливу активність дітей потрібно чергувати зі спокійними іграми та заняттями. Запропонуйте вихованцям поекспериментувати з повітрям і водою. Підготуйте на ігровому майданчику осередок, де розмістіть різні ємкості, невеликий надувний басейн, предмети різної щільності та ваги тощо. Розміщуйте осередок для експериментів та ігор із водою на відстані від пісочниці — найліпше в затінку на траві. Так на майданчику не виникнуть додаткові калюжі, а вода в басейні забруднюватиметься повільніше.
Заохочуйте дітей експериментувати, щоб дізнатися, який предмет протримається на воді найдовше та не потоне; які іграшки літають, а які ні; чи впливає розмір вітряка на швидкість його обертання; в яку ємкість уміститься найбільше води тощо. Предмети для дослідів і завдання добирайте відповідно до віку дітей. Також пропонуйте дітям різні ігри з водою та повітрям. Адже просто пускати в басейні паперові кораблики не менш цікаво й корисно, ніж експериментувати з водою. 

                                                                                                     Городні справи 

Протягом літа діти разом із вихователем доглядають за рослинами на клумбах і групових городах: сіють, поливають, прополюють різні рослини, збирають урожай тощо. У кожної вікової групи свої городні справи. Доповніть їх дослідами й експериментами. Наприклад, запропонуйте старшим дошкільникам виростити двоколірний помідор. Для цього наліпіть на зелені овочі по кілька вирізаних із темної плівки фігурок: зірочок, хмаринок чи кружечків. Зніміть їх, коли помідор стане червоним. Частина, що була під плівкою, буде зеленою. Відтак обговоріть із дітьми, що для розвитку та дозрівання овочам потрібне сонячне світло.
Дизайн городу чи клумби — дієвий засіб розвитку творчості дошкільників. Придумайте разом із дітьми щось особливе, щоб оформити власну ділянку. Наприклад, зробіть на городі «цибулинну вежу»: візьміть кілька пластикових ємкостей різного діаметру, зробіть у дні невеликі отвори та наповніть їх ґрунтом. Поставте ємкості одна на одну та висадіть разом із дітьми на кожному ярусі цибулю. 

 

 

 

Метеорологічний центр 

Для того щоб навчати дітей спостерігати за погодою та природними явищами, облаштуйте метеорологічний центр — сонячний годинник, повітряний рукав, вітряк, термометр тощо. Такий осередок доцільно створити не на кожному майданчику, а один для всього дитячого садка.
Окрім спостережень за погодою, заохочуйте дітей до пізнавальної діяльності. Наприклад, розмістіть у метеорологічному центрі звичайні соснові шишки та запропонуйте дітям дізнатися, чому шишки інколи називають гігрометрами — приладами, завдяки яким визначають рівень вологості повітря. Коли на вулиці сухо, шишка розкривається, щоб вітер розносив насіння. Напередодні дощу шишка закривається, щоб насіння не намокло. 

 

За матеріалами журналу Вихователь-методист дошкільного закладу MCFR Освіта
 

летл.jpg
лейка.png
дети.png
султ.png
песоч.png

Як формувати ігрову компетентність дітей

  • Готуйте та транслюйте ігрові ситуації за допомогою різних засобів — прикладу, відео, розповіді, нової іграшки, ситуації з життя тощо.

  • Аналізуйте мотивацію дітей і створюйте мотиваційне середовище для організації самостійних ігор, пропонуйте близьку дітям ігрову тематику, цікавтеся їхніми інтересами.

  • Навчайте дітей грати з іграшками щоденно, вводьте нові іграшки та детально пояснюйте, як грати; збагачуйте досвід дій із предметами для гри.

  • Організовуйте спостереження за іграми інших дітей, ситуаціями з дорослого життя; читайте/переглядайте й обговорюйте літературні твори/мультфільми.

  • Розігруйте казки, вигадуйте разом із дітьми сюжети казок, обігруйте персонажів і взаємодію між ними.

  • Навчайте дітей планувати та розвивати ігрові ситуації, узгоджувати свої дії з діями інших; застосовуйте ігрові провокації — навмисно змінюйте хід гри чи ігрової ситуації.

  • Сформуйте змінюване предметно-ігрове розвивальне середовище; навчайте дітей створювати простір ігрової діяльності — від вибору іграшки до побудови ігрового поля.

  • Стимулюйте комунікативну взаємодію дітей із соціальним оточенням і налагоджуйте спільну діяльність, проводьте ігри з командоутворення.

  • Навчайте дітей грати в різні види ігор — ігри-забави, дидактичні ігри з лялькою, рухливі ігри, конструкційно-будівельні, ігри з природним матеріалом тощо.

  • Вправляйте дітей у вмінні брати на себе певну роль і поєднувати уявні й реальні рольові дії; використовуйте будь-яку нагоду, щоб дати дітям відчути успіх і повірити у власні сили.

  • Підкреслюйте радість від активності та цікавої гри з усіма; перетворюйте повсякденну гру у святкове дійство, яке міцно закарбовується в пам’яті завдяки піднесеному, емоційно-ігровому забарвленню.

  • Створіть картки-підказки або відеоряд «Ігри наших дітей» чи карту «Ігрові скарби», які візуально нагадуватимуть дітям, які ігри відбувались і як їх можна розширювати, збагачувати.

  • Організуйте мультибус ігор, завдяки якому діти можуть знов емоційно насичено прожити гру, намалювавши її.

  • Створюйте ситуації, в яких діти збагачуватимуть досвід участі й організації в різних видах ігор; обиратимуть іграшки, ігри, учасників гри; опановуватимуть ігровий простір і збагачуватимуть варіативність видів ігор.

  • Заохочуйте вигадувати в ігровій діяльності, спонукайте дітей самостійно розпочинати та завершувати гру.

Цікаві речі для малечі

#‪Працюємо, не нудьгуємо.

Вихователь - Валентина Сергіївна

https://youtu.be/C6LpHUHZfV4 - Чому зайчик змінює шубку/Аплікація "Шубка для зайчика"

https://youtu.be/H_7ROvvJgbw - Нетрадиційна техніка малювання ниткою

Вихователь -  Марина Миколаївна

https://youtu.be/zMt96XDpvFs - Дидактична гра для дітей раннього віку " Посади жучка на квіточку "

https://youtu.be/Eha3u0GHAL8 -  Зарядка з м'ячем для дітей та їх батьків. 

Вихователь - Вікторія Сергіївна

https://youtu.be/aBnlEm_kNEs - Пасхальні фантазії

https://youtu.be/jY23tO127rM- Аплiкацiя Пасхальнi курчата

https://youtu.be/9RKUvMotLQw - Пасхальні фантазії

Вихователь - Олена Юріївна

https://youtu.be/uTdNUEGMueY - привітання дітей гр. 4 з Великоднем!!!!

https://youtu.be/2FG1QOwJoDM - Вiдео-заняття " Догляд за кiмнатними рослинами" 

Вихователь - Марина Вікторівна

https://youtu.be/7PfCY5RgoW0 - Дид. гра "Квіточка"

https://youtu.be/NKn2PZysprc - Дид. гра "Добери кришечку"

Вихователь - Олена  Валеріївна

https://youtu.be/X4Mm8O-Q_7Q - Заняття "Домашні птахи"

Вихователь - Ольга Геннадіївна

https://youtu.be/ac_LrtUhiXc - Вчимося іграючи

Вихователь - Анжела Євгенівна

https://youtu.be/OKt_CN6Vfc0 - Заняття "Нові друзі"

Музичний керівник - Наталія Анатоліївна

https://youtu.be/vWJ5Kd5ruEM - казка -шумівка “Чарівні звуки”

Асистент вихователя - Юлія Степанівна

https://youtu.be/AXsKBrflGQ8 - Рахунок вiд 1 до 10.

https://youtu.be/3DFGDBKRo3k - Гра-розминка " Руки- ноги"

Асистент вихователя - Вікторія Валеріївна

https://youtu.be/z99IAXuA_aE - пальчикова гра "Зайка"

https://youtu.be/8OzA4E45TcU - Цікаві досліди з водою

https://youtu.be/l73S7ohnlW8 - Аплікація "Весняна парасолька"

https://youtu.be/hSqId5cZAVU - артикуляційна гімнастика

Асистент вихователя - Вікторія Володимирівна

https://youtu.be/jLrdzBjaqXE - Дітям про Великодень

https://youtu.be/8ORIDh23j-A - заняття з малювання "Пташка"

Асистент вихователя - Анастасія Володимирівна

https://youtu.be/uZqITmPkuU8 - малювання "Весняна галявина"

23 квітня - Всесвітній день книги

https://youtu.be/F31vIn81j4c - День книги, відео-ролік. Вихователь Линдяк В.С.

В

 

Вихователь Линдяк Вікторія Сергіївна

https://youtu.be/lxGA8LMUGk4 - День Землi ЗбережемоПланетуРазом!!!!

22 квітня - День Землі

Допоможемо нашій Планеті

Малечі про небезпечні речі

Вихователь Вікторія Сергіївна

https://youtu.be/d-lRfdcWVNY Відео-звіт Тиждень безпеки

https://youtu.be/vH1WZbL2fw4 зворотній зв'язок  Пожежна небезпека

 https://youtu.be/9uOd-o6zOI4 https://youtu.be/4P27FhlPhAA  Аплікація з конструюванням Світлофор

https://youtu.be/DGea6iT5_MA   Вікторина з правил дорожнього руху Країна Світлофорія

https://youtu.be/0qgQ8K4UMWo  Онлайн-навчання.  Дорожня абетка

https://youtu.be/l4B7y162PT0  Онлайн-заняття Небезпечні знахідки-міни, знаряди

https://youtu.be/6DGXXIeMR6Y відеоролик для малюків Небезпечні предмети

Вихователь Валентина Сергіївна            

https://www.youtube.com/watch?v=zEk-IoIso2w&feature=share  Побутові предмети/Безпека дитини вдома

 

 

Вихователь Ольга Борисівна

https://www.youtube.com/watch?v=zIOOHh9DrCE&feature=share  Малечі про небезпечні речі

https://youtu.be/ol1RoexrnaE Консультация «Правила дорожнього руху»

 

Вихователь Олена Валеріївна

 https://youtu.be/7-3SYk7a1IA  відео звіт Тиждень безпеки    

https://youtu.be/hq1woCI3JCM  Заняття Пожежна безпека

 

Вихователь Марина Миколаївна

https://youtu.be/COK_pUFNB8s  Дидактична гра та поради "Фіксики про Безпеку вдома "

 

Вихователь Алла Олексіївна

https://youtu.be/oV2DF7G3azQ  Відео-звіт Тиждень безпеки

 

Вихователь Олена Юріївна  

https://youtu.be/clwOZQPGKO8  Відео-звіт Тиждень безпеки

https://youtu.be/4BtCQjnCyBQ        Закрiплення правил дорожнього руху.

https://youtu.be/ECXEBNErGwg.     Закрiпити знання дітей про пожежну безпеку.

 

Вихователь Марина Вікторівна

https://youtu.be/vOQTzxrLrsw Обмін досвідом сімейного виховання. НЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ.

https://youtu.be/a-DFHaT6hq4    Кіт Матроскін «Про небезпеку спілкування з незнайомцем»

https://youtu.be/vcUEGeZ35iQ  Увага 101. Незвичайні ситуації, небезпечні предмети.

 

Вихователь Ольга Геннадіївна

https://www.youtube.com/watch?v=tv3YxArTy7Y&feature=share Відео-звіт «Про безпеку треба знати»

 

Вихователь Анжела Євгенівна

https://youtu.be/jjZJdVoAiUM   Казочка для малюків "Не грайте з м'ячем біля дороги"

Асистент вихователя Анастасія Володимирівна

https://www.youtube.com/watch?v=A9gsxxut-GY&feature=share  Дидактическая игра «Налови рыбку для котика»

 

Асистент вихователя Вікторія Валеріївна

https://youtu.be/mTVMk4mvtCE    Відео-казка Дітям про пожежну безпеку

https://youtu.be/7hRZ5zgIFWs  Дитина і пожежна безпека

 Святкуємо День Примирення та День Перемоги

Вихователь Вікторія Сергіївна

https://youtu.be/b9bxX2nP1CM-

Конкурс  поробок тамалюнків до 75-річчя Перемоги

https://youtu.be/G-dyt1RIxqg

Спасибо деду за Победу!!!!

bottom of page